Skip to content

ZENICAgrad.INFO

Sve informacije iz Grada Zenica na jednom mjestu

  • Vijesti
  • Zenica
  • BiH
  • Biznis
  • Nauka
  • Tehnologija
  • Sport
  • Zdravlje
  • Lifestyle
  • Magazin
  • Toggle search form

Uposlenik u institucijama BiH prevarom uzeo više od 12.000 KM

Posted on 22. Aprila 2020.22. Aprila 2020. By
Podijeli na društvenim mrežama

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) podnijeli su Tužilaštvu Bosne i Hercegovine izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.

Kako se navodi u saopćenju, koje je potpisao portparol SIPA-e Luka Miladinović, jedna osoba tereti se da je počinila krivično djelo prevare u službi.

– Preduzimajući mjere i radnje iz svojih nadležnosti, policijski službenici SIPA-e su zadokumentovali da je osumnjičeno lice koje je zaposleno u institucijama Bosne i Hercegovine, nezakonito ostvarilo prava po osnovu Odluke o načinu i postupku ostvarivanja prava zaposlenih u institucijama BiH na troškove smještaja, naknadu za odvojen život i naknadu za privremeno raspoređivanje, kao i po osnovu Odluke o visini, načinu i postupku ostvarivanja prava na naknadu za prijevoz na posao i prijevoz sa posla u institucijama BiH – navodi se u saopćenju.

Izvršenjem navedenog krivičnog djela, osumnjičena osoba stekla je protupravnu imovinsku korist u iznosu od 12.841,53 KM i za navedeni iznos oštetila budžet BiH.

Navigacija članaka

Previous Post: Nenadić: Sa uštedama ćemo početi od sebe
Next Post: Dok mujezin uči salavate: Prva teravija bez vjernika u Begovoj džamiji

Najnoviji članci

  • U srijedu planiran štrajk na berlinskom aerodromu BER
  • Rusija protjerala ambasadora Estonije
  • Alić: Rudari su u radnički neposluh stupili jer više ni psihički ne mogu raditi bez novca
  • Smrtno stradao radnik u Fabrici cementa Lukavac
  • Novi sukob između vlada Škotske i Velike Britanije, problem blokiranje zakona o promjeni spola

Kategorije

Copyright © 2023 ZENICAgrad.INFO.

Powered by PressBook Blog WordPress theme