Skip to content

ZENICAgrad.INFO

Sve informacije iz Grada Zenica na jednom mjestu

  • Vijesti
  • Zenica
  • BiH
  • Biznis
  • Nauka
  • Tehnologija
  • Sport
  • Zdravlje
  • Lifestyle
  • Magazin
  • Toggle search form

Trostruki ubica ne može biti izručen iz Italije zbog korone

Posted on 27. Aprila 2020.27. Aprila 2020. By
Podijeli na društvenim mrežama

Ajdin Vejšić (30) iz Doboja, koji je nožem brutalno iskasapio porodicu kod koje je bio podstanar u njemačkom gradu Ludvisburgu nadomak Štutgarta, nakon hapšenja u Italiji, zbog vanrednog stanja izazvanog pandemijom koronavirusa još ne može biti izručen Njemačkoj.

Drama u sjeni

Ovaj stravični zločin ostao je u sjeni globalne borbe protiv koronavirusa i medijski je šturo propraćen.

Bosanac je duže vremena živio u potkrovlju kod Bernda H. (62), kojeg je prvog ubio nožem, a potom njegovog 33-godišnjeg sina Stefana i njegovu 27-godišnju djevojku Tinu W.

Vejšić je još neko vrijeme boravio u kući, a povremeno je izvodio i psa u šetnju, kako su komšije kazale za njemačke medije.

Nakon toga, odlučio se za bijeg te je svojim Ranault Meganeom krenuo ka Italiji. U međuvremenu je majka djevojke sumnjala zašto joj ne odgovara na telefonske pozive te je na kraju obavijestila policiju koja je u kući pronašla iskasapljena tijela.

Odmah su posumnjali na podstanara za kojim je raspisana potjernica, a kamera ga je snimila na naplatnoj rampi u mjestu Ventemilja, općina Santo Stefano. Karabinjeri su odmah poslali specijalnu jedinicu i Bosanac je uhapšen nakon kraće potjere.

Priznao zločin

Pri hapšenju je govorio engleskim jezikom te je na kraju priznao zločin, koji je počinio zbog trivijalne svađe s vlasnikom kuće.

Navigacija članaka

Previous Post: U RS 52 posto oporavljenih od koronavirusa
Next Post: Izgorio Audi Q7 stranih registracija, nepoznatog vlasnika

Najnoviji članci

  • Gradski budžet i javna preduzeća u službi režimskog medija 072info
  • Bahaćenju gradonačelnika Zenice i najbližih saradnika kraja nema!
  • U srijedu planiran štrajk na berlinskom aerodromu BER
  • Rusija protjerala ambasadora Estonije
  • Alić: Rudari su u radnički neposluh stupili jer više ni psihički ne mogu raditi bez novca

Kategorije

Copyright © 2023 ZENICAgrad.INFO.

Powered by PressBook Blog WordPress theme